C - KRAINA EZOTERYKI

Przejdź do treści

Menu główne:

C

ROZWÓJ DUCHOWY > SamoUZDRAWIANIE

                                          CHOINKOWA KURACJA
POZBYWASZ SIĘ WŁAŚNIE BOŻONARODZENIOWEGO DRZEWKA? I DOBRZE. ALE JEDŹ DO LASU PO ŚWIEŻE CHOINKOWE IGLIWIE. BO W ŚWIERKU DRZEMIE OGROMNA MOC.
Zimowe miesiące to sprawdzian naszej odporności.  Ale zamiast garściami łykać suplementy, które mają ją podnieść, wypróbujmy naturalne domowe kuracje. Na przykład sięgnijmy po garść  świeżych IGIEŁ Z CHOINKI. Igliwie zawiera sporą dawkę witaminy C i K oraz wzmacniające olejki eteryczne, które wspomagają leczenie infekcji górnych dróg oddechowych i astmy.
                                                  ODSRESOWUJĄCA KĄPIEL
Jeśli jesteś nerwowy i łatwo cię wyprowadzić z równowagi, koniecznie spróbuj działania świerkowych kąpieli. Garść igieł świerku zalej wrzątkiem i gotuj przez chwilę. Następnie przecedź i wlej do wanny. Wystarczy, ze przez kwadrans poleżysz w wannie, a staniesz się spokojniejszy i naładujesz akumulatory na kilka kolejnych dni. Taka kąpiel pomaga też przy bezsenności i depresji.
                                            OCZYSZCZAJĄCY NAPÓJ
"Choinkowy" napój oczyszcza organizm, a szczególnie nerki. Przygotuj IGŁY ŚWIERKU, JODŁY I SOSNY. Dokładnie je posiekaj i wymieszaj. 10 łyżek stołowych mieszanki zalej litrem wrzątku i gotuj przez kwadrans na wolnym ogniu. Zdejmij z ognia, przelej do zamykanego naczynia i odstaw na 2-3 dni w suche i ciemne miejsce Przecedź i świeży wywar pij 6- 8 razy dziennie po kilka łyków.
                                               ŚWIERKOWE WINKO
Przygotuj  kilka świeżych rozwiniętych pędów świerka, garść owoców jałowca, 2 szklanki półsłodkiego wina, kłącze tataraku, 3 szklanki brązowego cukru, szklankę wody, syrop cukrowy. Świerk, jałowiec i tatarak zalej winem i odstaw na 2 tygodnie w nasłonecznionym miejscu. Dolej syrop cukrowy i odstaw na kolejny tydzień. Po tym czasie przecedź i wlej do czystej butelki. Pij 3 razy dziennie po łyżce. Nalewka ze świeżych świerkowych pędów i owoców jałowca leczy chore gardło i pomaga pozbyć się męczącego kaszlu.
                                              WZMACNIAJĄCY ODWAR
Garść igliwia świerkowego posiekaj na drobne kawałki, zalej szklanką wrzątku i gotuj przez 3 minuty. Przykryj i odstaw na kwadrans. Pij dwa razy dziennie po kilka łyków. Przed wypiciem możesz całość lekko podgrzać. Napój zawiera sporą dawkę witaminy C. Uodparnia organizm, a w przypadku choroby wspomaga zdrowienie. Działa wyksztuśnie, zmniejsza uczucie drapania w gardle.
                                               ŻYWICA NA RANY
Świerkowa żywica przyśpiesza gojenie się ran i łagodzi zmiany skórne. Zbierz trochę świeżej żywicy ze świerku i podgrzej w garnuszku. Dodaj 5 łyżeczek wosku pszczelego i dokładnie wymieszaj. Wieczorem wsmaruj w oczyszczoną i sucha skórę. Osiągniesz lepszy efekt, jeśli skórę przykryjesz bandażem.


                          CHROMOTERAPIA - ROZGRZEJ SIĘ KOLOREM
GDY ZA OKNEM I NA SERCU SZARO I PONURO, SIĘGNIJ PO SKUTECZNE ANTIDOTUM CZYLI CHROMOTERAPIĘ.

CHROMOTERAPIA to leczenie kolorem zarówno dolegliwości fizycznych, jak i spadek formy psychicznej. To wiedza stara jak świat. Ale Ty sam/a o tym doskonale wiesz - przecież poprawiasz sobie nastrój kolorami, np. wkładając bluzkę lub apaszkę, malując ściany na jaskrawe barwy, wstawiając do wazonu bukiet kolorowych kwiatów. A że robisz te wszystkie czynności automatycznie,  nie zastanawiasz się nad ukrytym sensem. Warto jednak poznać podstawowe zasady chromoterapii, a brzmią one niezwykle prosto: ENERGIA TO BARWA, ZIMNE KOLORY OZIĘBIAJĄ, A CIEPŁE ROZGRZEWAJĄ.
Zimą warto otaczać się soczystymi kolorami słońca, ognia, letnich kwiatów, owoców, warzyw - one zadziałają na ciebie  jak wszystkie rzeczy, które je  przypominają.
                                  ENERGICZNY PORANEK
Jeśli nie możesz otworzyć oczu, nie mówiąc już o wstawaniu z łóżka, i marzysz tylko, żeby znowu zatopić się w pościeli, przygotuj sobie poranną kąpiel z dodatkiem płynu w kolorze POMARAŃCZOWYM lub o takim zapachu, wytrzyj się mięsistym ręcznikiem o takiej barwie, na śniadanie wyciśnij sok z pomarańczy, a potem załóż coś pomarańczowego - choćby drobiazg - naszyjnik, bransoletę itp.
Aby wzmocnić energetyzujące działanie kolorów, zadbaj, aby w twoim otoczeniu było coś z płomiennej planety. Pomaluj ścianę na czerwono, pomarańczowo lub żółto, zmień dodatki. Wybieraj intensywne  odcienie, bo pastele nie zadziałają w potrzebny sposób, ale nie przesadzaj z liczbą ognistych elementów - te kolory są tak mocne i ożywiające, że jedna ściana w zupełności wystarczy. Inaczej możesz przedobrzyć i czuć się w takim pomieszczeniu nerwowo.
                                      OTOCZENIE W KOLORACH TĘCZY
Nawet obrus czy zastawa stołowa (choćby kubek, z którego pijesz codzienna kawę) będą działały na twoją podświadomość. Mało tego- w ten sam sposób działa kolor potraw.
Jeśli nie przepadasz za rzucającymi się w oczy  ubraniami, zdecyduj się choć na takie rękawiczki, torebkę czy broszkę.  Amarantowy szal potrafi zdziałać cuda! Poza tym, że będziesz wyglądać na młodszą i bardziej wypoczętą, to energia barw wniknie do twego organizmu i po cichu będzie wykonywać dobroczynną pracę. Wkrótce sama się tak poczujesz.
                                      JAK TO DZIAŁA?
Jak to możliwe, że zwykłe kolory wpływają na komórki naszego organizmu?
W skrócie wygląda to tak: KOLOR- to wiązka fal - jest przetwarzany przez mózg i dostarczany do odpowiednich organów jako sygnał do wzmożonej pracy danego narządu, do wydzielania określonej ilości hormonów i płynów ustrojowych.
Kiedy więc widzimy kolor czerwony, nasz mózg wie, że musi zaprząc serce, tętnice i aorty do intensywnej pracy, a od nadnerczy uzyskać odrobinę adrenaliny. W kilka minut rozległe ziewanie zamieni się  w nagły przypływ energii.
Gdy patrzymy na kolor pomarańczowy, mózg odbiera sygnał, że musi posłać do  układu pokarmowego afirmację: pora na jedzenie! I nagle, nie wiadomo skąd, czujemy, że musimy, ale koniecznie i to zaraz, sięgnąć np. po babeczkę z budyniem. Dlatego, jeśli walczysz z nadmiarem kilogramów, nie maluj jadalni na pomarańczowo, ale gdy masz w domu niejadka, podawaj mu obiad na oranżowych talerzach.
                                  CZY WIECIE, ŻE ....
Nosząc barwne ubranie, czynisz świat lepszym? Kolory, które masz na sobie, działają nie tylko na ciebie, ale i na ludzi, z którymi się spotykasz. Widząc cię w czerwonej bluzce, żółtym lub pomarańczowym sweterku, malinowym szaliku, twoi znajomi, a nawet obcy ludzie na ulicy, w biurze czy tramwaju, poczują przypływ energii. Co prawda nie wszyscy są na to wrażliwi, ale ok. 60 % ludzi- tak!

ŻEBY POBUDZIĆ W SOBIE I OTOCZENIU OKRESLONE POSTAWY I ODCZUCIA, WYBIERZ KOLOR:
 Pomarańczowy i koralowy - dobre stosunki towarzyskie, przyjaźń,
 Czerwony  - odwaga, żywotność, aktywność,
 Różowy  -  zauroczenie, zachwyt,
 Żółty  -  pomysłowość
 Pomarańczowy  -  witalność, radość, rześkość,
 Żółty, złoty  -  tolerancja, mądrość

          TERAPEUTYCZNE WŁAŚCIWOŚCI KOLORÓW
Każda żywa istota a także każdy nieożywiony obiekt emituje w przestrzeń promieniowanie, które można wykryć metodami biofizycznymi (np. takim przyrządem może być człowiek + wahadło).
Kolory mają wpływ na nasze samopoczucie fizyczne, emocjonalne i psychiczne, a leczenie nimi czyli CHROMOTERAPIA są stosowane od wielu wieków. Z powodzeniem było praktykowane w starożytnej Grecji, przykładem tego mogą być świątynie Heliopolis, w których wykorzystywano uzdrawiające właściwości światła i kolorów. W ten sposób leczono także w dawnych cywilizacjach Egiptu, Indii, Chin. Przez całe wieki wiedza o kolorach była skutecznie używana do przywracania równowagi i harmonii w organizmie. Często traktując chorobę jako zaburzenie w absorbowaniu kolorów widma słonecznego. Od dawna znany jest także wpływ kolorów na stany psychiczne człowieka i zwierząt. Kolor oddziałuje na psychikę wywołując silniejsze lub słabsze reakcje fizyczne, a tym samym przyczynia się do złagodzenia objawów nawet włącznie z usunięciem dolegliwości.
Poza działaniem czysto psychologicznym kolor ma także wpływ na fizjologię i wyniki terapii medycznych. W niektórych schorzeniach specyficzne właściwości koloru stosuje się z powodzeniem jako samodzielne terapie lub terapie wspomagające procesy dochodzenia do zdrowia. Zakres oddziaływania kolorów można ująć liczbowo za pomocą wykresów napięć nerwowych, ciśnienia krwi, elektroencefalografów.
Zdrowy organ u wszystkich ludzi powinien mieć ten sam kolor radiestezyjny.
Popularny wykaz " kolorów własnych" poszczególnych zdrowych części ciała człowieka został opracowany przez poznańskich radiestetów.
Organ lub część ciała              Kolor   
Kościec                               Fioletowy    
Mięśnie                               Indygo    
Żyły                                   Pomarańczowy, czerwony
Tętnice                               Niebieski    
Nerwy i system nerwowy        Zielony    
Płuca                                  Biały    
Wątroba                              Pomarańczowy    
pęcherz żółciowy                   Żółty    
Żołądek                               Zielony    
Jelito                                   Żółty
Serce                                  Niebieski
Nerki                                   Zielony    
nadnercza                            Indygo
Trzustka                              Żółty    
Śledziona                              Żółty    
Pęcherz moczowy                  Zielony    

A oto krótka charakterystyka poszczególnych kolorów.
Każdy kolor może absorbować promieniowanie, które sam wysyła.

Kolor czerwony - bardzo rozgrzewający, zwalcza szkodliwe skutki zimna. Dobre źródło energii fizycznej i psychicznej. Daje poczucie ciepła, wzmaga powstawanie czerwonych ciałek krwi i jej cyrkulację. Pomocny w gojeniu oparzelin, egzem, likwidowaniu wysokiej gorączki, zabliźnianiu i gojeniu się ran. Ma właściwości aseptyczne.
Jest świetnym aktywizatorem, pomagając w przezwyciężeniu poczucia bezradności i zniechęcania. Wzmacnia wolę i odwagę, pomocny w pokonywaniu stanów depresyjnych.
Stymuluje umysł do krótkoterminowego działania. Pomocny w zakłóceniach centrum energetycznego nr 1 czyli czakry podstawy.
Produkty żywnościowe zawierające promieniowanie czerwieni to: buraki, rzodkiewka, czerwona kapusta, papryka, szpinak, sałata, pokrzywa, większość owoców o czerwonej skórce (wiśnie, czereśnie, czerwone winogrona).
Kiedy niedomagają nasze nerki możemy zastosować "czerwoną dietę".

Kolor pomarańczowy - działa stymulująco na pracę serca, proces oddychania, likwidowanie duszności. Dobre rezultaty daje stosowanie go przy zapaleniu nerek, kamicy nerkowej. Wspomaga leczenie niedowładów, reumatyzmu. Wpływa korzystnie na gospodarkę wapniową w organizmie. Ma właściwości przeciwskurczowe, kiedy owe pojawiają się w wyniku napięć i stresów. Wspomaga leczenie nadczynności tarczycy, kamieni żółciowych. Wzmacnia napięcie seksualnie.
Stanowi on doskonałe źródło energii i sił psychicznych. Przynosi optymizm. Kolor "przeciwzmęczeniowy". Z dobrym rezultatem może być stosowany w takich dolegliwościach psychicznych jak: pesymizm, zniechęcenie, apatia. Rozwesela, dodaje odwagi i siły woli. Aktywizuje umysł. Pomocny w zakłóceniach centrum energetycznego nr 2 czyli czakry sakralnej.
Produkty żywnościowe zawierające promieniowanie koloru pomarańczowego to owoce i warzywa o pomarańczowej skórce: marchew, pomarańcze, dynia, morele, mango, melony, brzoskwinie, mandarynki.  A także śliwki, kalarepa.

Kolor żółty - dobre rezultaty daje przy leczeniu anemii, dróg oddechowych (katar, kaszel, ból gardła, zapalenie nosa, zatok, zwykłe przeziębienie, początkowe stadium grypy). Stymuluje pracę trzustki, wątroby, śledziony oraz całego systemu trawiennego. Działa pozytywnie na wytwarzanie soków trawiennych. Pozytywnie oddziałuje na układ limfatyczny - oczyszcza krew. Korzystnie wpływa w przypadku obstrukcji, wzdęć brzusznych, chronicznej niestrawności. Przyspiesza regenerację tkanek. Poprawia stan skóry łagodząc oparzenia, przyspieszając gojenie ran i skaleczeń.
Otwiera i oczyszcza pory skóry tym samym ułatwiając jej oddychanie. Ma dodatni wpływ na pracę mózgu, poprawia pamięć oraz procesy logicznego myślenia. Stymuluje centralny system nerwowy.
Produkty żywnościowe zawierające kolor żółty to: pietruszka, kukurydza, banan, dynia, cytryna, ananas, żółta papryka, morele, melony, warzywa i owoce o żółtej skórce.
Harmonizuje centrum energetyczne nr 3 - czakrę splotu słonecznego.

Kolor zielony - Normuje ciśnienie krwi, czyści i odkaża ją oraz tkanki, daje dobre rezultaty przy leczeniu grypy, bólów głowy, migren, a także wrzodów, przewodu pokarmowego i żołądka oraz ropiejących wrzodów i guzów. Pomaga w usuwaniu bólów kręgosłupa, zmniejsza bezsenność. Uspokaja, wprowadzając w harmonię zarówno umysł jak i ciało. Działa silnie na psychikę, ośrodki nerwowe, wzmaga procesy koncentracji.
Produkty żywnościowe zawierające kolor zielony to: większość warzyw i owoców - jeśli nie są kwaśne lub nadmiernie słodkie.  Stymuluje centrum energetyczne nr 4 czyli czakrę serca.

Kolor niebieski - świetny przy łagodzeniu bólu, artretyzmie, artretyzmie, kontuzjach, zwichnięciach. Wskazany we wszelkich infekcjach gorączkowych. Pomocny w przypadkach wysokiego ciśnienia krwi. Uaktywnia procesy wewnątrzkomórkowe, działa pozytywnie na nowo powstające komórki, regeneruje tkanki, szczególnie tkankę łączną, śluzówkę, płyny surowicze i limfę. Pomocny w bolesnym miesiączkowaniu, ostrych bólach kręgosłupa. Dobre rezultaty daje zastosowanie go w chorobach gardła, dziąseł, chorobach z silną gorączką. Wspomaga leczenie rozstroju żołądka, biegunki, wymiotów, zapalenia jelit, kolki, bezsenności, bólu głowy. Działa uspokajająco i regenerująco na system nerwowy.
Oddziałuje na centrum energetyczne nr 5 czyli czakrę gardła.

Kolor indygo - jest wzmocnieniem koloru niebieskiego. Wspaniale znieczula oraz pomaga w usuwaniu rożnego rodzaju bólów: zębów, brzucha, głowy, ucha. Stymuluje gruczoły przytarczycowe i uspokaja tarczycę. Dobre rezultaty osiągane są, z jego pomocą, przy leczeniu chorób układu oddechowego - astma, bronchit, zapalenie oskrzeli i płuc. Stymuluje aktywność psychiczną zapewniając równowagę pomiędzy aktywnością fizyczna i witalnością, a emocjami.  Stymuluje ostrość pięciu zmysłów.
Oddziałuje na centrum energetyczne nr 6  czyli czakrę "trzeciego oka".

Kolor fioletowy - pomocny w chorobach pęcherza, bezsenności, bólów o podłożu neurologicznym, chorób skóry głowy, można go stosować w przypadku bólów zęba i ucha.
Ma działanie uspokajające na serce oraz ułatwia i przyspiesza procesy czyszczenia krwi, usuwa toksyny i stymuluje wytwarzanie leukocytów, które są komórkami obronnymi organizmu. Pomaga likwidować zakłócenia pracy śledziony, pomaga w chronicznej niestrawności, niedomaganiu i zapaleniu pęcherza moczowego, nerek. Zapobiega nieprawidłowemu kostnieniu. Przynosi ulgę przy chronicznym lumbago, ischiasu, dolegliwościach reumatycznych.  Z powodzeniem stosowany w przypadkach nerwic o podłożu psychicznym. Uspokaja wzburzone emocje, wspomaga zmniejszanie leku i strachu, kolor pomocny przy medytacji i modlitwie.
Oddziałuje na centrum energetyczne nr 7 czyli czakrę korony.
Produkty żywnościowe zawierające kolor fioletowy to: sałata, buraki, czarne jagody.

Kolor biały - jest syntezą wszystkich kolorów. Działa harmonizująco i tonizująco na pracę całego organizmu, uaktywnia czynniki odpornościowe. Za jego największego dawce uważa się słońce. Kąpiele słoneczne działają ogólnie wzmacniająco i aktywizująco.

Z dużym powodzeniem można stosować różnego rodzaju kolorowe terapie począwszy od kolorowej bielizny i strojów poprzez stosowanie kolorowej diety oraz odpowiednich ziół, oddychania kolorami, słuchania odpowiedniej "kolorowej muzyki", wykonywania ćwiczeń twórczej wyobraźni, aż do naświetlania w polu piramidy nowej generacji TSG ALPHA. Zwłaszcza ostatnia terapia skutecznie oczyszcza, rewitalizuje i harmonizuje cały organizm.

Za Zbigniewem Królickim z książki " Radiestezja zdrowia"                             CZOSNKOWA CUD- NALEWKA
NIEKTÓRZY GO KOCHAJĄ, INNI NIENAWIDZĄ. MY POLECAMY GO NA ZDROWIE W CUDOWNEJ NALEWCE MNICHÓW.
Słuszna jest opinia że czosnek jest dobry na wszystko. Bogaty w witaminy i sole mineralne, a działanie bakteriobójcze. Leczy choroby zwyrodnieniowe, miażdżycę, nadciśnienie cukrzycę, infekcje dróg moczowych, sklerozę, szkorbut. Odkaża przewód pokarmowy, płuca, i oskrzela oraz oczyszcza organizm z nadmiaru tłuszczu i toksyn.
Warto raz na jakiś czas poddać się domowej kuracji czosnkowej według najstarszego  przepisu mnichów tybetańskich. Znakomicie odmładza, oczyszcza, i leczy organizm (reguluje ciśnienie, przeciwdziała bólom, zawrotom głowy, zawałowi, poprawia wzrok), pod warunkiem, że będzie precyzyjnie przestrzegana.

                                            PRZEPIS NA NALEWKĘ
35 dag czosnku (najlepszy jest ten letni) obrać z łupinek, przepuścić przez praskę lub drobniutko posiekać i utrzeć w naczyniu ceramicznym drewnianą pałeczka. Powstanie przecier, do którego należy wlać 200 g 96% spirytusu Wymieszać, przelać do butelki, szczelnie zamknąć i odstawić  do lodówki  na 10 dni.
Jedenastego dnia  zawartość przecedzamy przez wyjałowioną gazę, wyciskamy.  Nalewkę wlewamy do butelki i odstawiamy na dwa dni.

                                                       KURACJA
Rozpoczynamy ją trzeciego dnia. Zażywamy zawsze przed jedzeniem, dodając odpowiednia ilość kropli do MLEKA  o temperaturze pokojowej, według schematu: dzień, śniadanie, obiad, kolacja.

dzień   śniadanie   obiad   kolacja
1   1 kropla   2 krople   3 krople
2   4 krople   5 krople   6 kropli
3   7 kropli   8 kropli    9 kropli
4   10 kropli   11 kropli   12 kropli
5   13 kropli   14 kropli   15 kropli
6   15 kropli   14 kropli   13 kropli
7   12 kropli   11 kropli   10 kropli
8   9 kropli   8 kropli   7 kropli
9   6 kropli   5 kropli   4 krople
10   3 krople   2 krople   1 kropla
11   25 kropli   25 kropli   25 kropli
12   25 kropli   25 kropli   25 kropli

Od 25. dnia  przyjmujemy po 25 kropli trzy razy dziennie aż do wyczerpania nalewki.
Leczenie można powtórzyć   dopiero po  upływie PIĘCIU LAT.


                                              CYTRYNOWA KURACJA
CZUJESZ, ŻE BOLI CIĘ GŁOWA, BRAKUJE CI ENERGII LUB PALISZ PAPIEROS? CYTRYNOWA KURACJA DODA CI SKRZYDEŁ.

-  Oczyści organizm z zalegających w nim soli, śluzu i złogów.
-  Zapewni potężną dawkę witamin: A, c, i z grupy B.
SOK należy sporządzić bezpośrednio przed spożyciem w następujący sposób: cytrynę przekroić wszerz i wycisnąć.  Jeżeli masz trudności z wypiciem samego soku, rozcieńcz go wodą. Najlepiej spożywaj go pół godziny przed posiłkiem.

                                        KURACJA TRWA DZIECIĘĆ DNI.
Od pierwszego dnia do piątego do soku dodajesz o jedną cytrynę więcej. Od piątego do dziesiątego o jedną cytrynę mniej. W sumie potrzeba 30 cytryn.
POSTĘPUJ WEDŁUG SCHEMATU:
1.   dzień - 1 cytryna
2.   dzień - 2 cytryny
3.   dzień - 3 cytryny
4.   dzień - 4 cytryny
5.    dzień - 5 cytryn
6.   dzień - 5 cytryn
7.   dzień - 4 cytryny
8.   dzień - 3 cytryny
9.   dzień - 2 cytryny
10.   dzień - 1 cytryna

                                                  OLEJEK CYTRYNOWY
Skórek, które zostały po cytrynach, nie wyrzucaj, tylko odkładaj je w lodówce do czasu, kiedy skończysz kurację. Potem zrób z nich olejek do pielęgnacji skóry.
                                                PRZYGOTOWANIE OLEJKU
Zetrzyj na tarce skórki i włóż je do słoika. Zalej oliwą tak, by skórka owoców była przykryta. Słoik zakręć i odstaw na  trzy tygodnie w ciepłe miejsce. Codziennie kilka razy wstrząsaj tak, by mieszanina się połączyła. Po upływie tego czasu przecedź miksturę, skórki wyrzuć,, a olejek przelej do czystego naczynia z zakrętką.
Olejkiem możesz natłuszczać ciało po kąpieli lub wymieszać go z ulubionym balsamem bądź kremem do twarzy.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego