K - KRAINA EZOTERYKI

Przejdź do treści

Menu główne:

K

ROZWÓJ DUCHOWY > SamoUZDRAWIANIE

                       KANDYDOZA- CHOROBA NIEROZPOZNANA
CIĄGLE CZUJESZ ZMĘCZENIE. MIMO SENNOŚCI, MASZ KŁOPOTY Z ZASYPIANIEM. MYŚLISZ NA ZWOLNIONYCH OBROTACH I ZAPOMINASZ O WAŻNYCH SPRAWACH. RZUCASZ SIĘ NA SŁODKOŚCI NICZYM WYGŁODNIAŁY WILK, ALE ENRGII CI NIE PRZYBYWA.

Gdy do tej wyliczanki objawów dodamy jeszcze zmiany nastrojów, napady lęku lub płaczu, bóle głowy, wzdęcia i inne problemy trawienne, nieświeży oddech, przewlekłe zapalenie pochwy lub prostaty, częste przeziębienia, bóle stawów, problemy skórne, można dostać zawrotu głowy. Do jakiego lekarza się iść, jakie badania zrobić, co to właściwie za choroba?
                             OSKARŻONY DROŻDŻAK
Zamiast biegać od specjalisty do specjalisty, warto zrobić badania na obecność Candida albicans. To drobnoustrój spokrewniony z drożdżami spożywczymi, który na stałe przebywa w jelicie grubym i jest pożyteczny. Jednak gdy kolonia drożdżaków rozrasta się, dochodzi do drożdżycy zwanej CANDYDOZĄ. Najczęściej atakuje ona błony śluzowe, często wywołuje schorzenia śluzówek układu pokarmowego i moczowo- płciowego. Drożdżyca tak osłabia układ immunologiczny, że ten nie ma siły bronić się przed atakami grzybów, bakterii, wirusów.. Przykładem mogą być zmiany zwyrodnieniowe stawów. Okazuje się, że np. niemal wszyscy chorzy na reumatyzm w jakimś stopniu cierpią także na drożdżycę. Wiadomo, ze alergie także idą w parze z kandydozą. Dlatego nie można lekceważyć zakażenia, co niestety, często robią lekarze.
                           SKĄD TA INWAZJA?
Jedna z głównych przyczyn pojawienia się kandydozy jest zażywanie antybiotyków. Niszczą wszystko, łącznie z pożytecznymi bakteriami, a wtedy do akcji wkraczają grzyby. Pamiętajmy,  że nieświadomie  też przyjmujemy antybiotyki jedząc jaja, drób i czerwone mięso. Podobne skutki może dać kuracja sterydowa i antykoncepcyjna progesteronowa. Bardzo istotną przyczyna jest długotrwały stres, niedosypianie i zła dieta. Kto je dużo mięsa, produktów mlecznych, cukru, białego pieczywa, pali, pije kawę i alkohol bez umiaru, prawdopodobnie cierpi na kandydozę.
                                     JAK TO SPRAWDZIĆ?
W Polsce popularne są posiewy z kału, wydzielin i błon śluzowych. Hodowla musi być jednak prowadzona przynajmniej przez 10 dni. Prawdziwsze wyniki otrzymamy wykonując posiew krwi, bo w  kale Candida jest zawsze. Robi się również  badania mikroskopowe krwi, by zidentyfikować komórki grzyba.
W ośrodkach medycyny komplementarnej lekarz, zamiast kierować nas na badania laboratoryjne, może wykonać badania biorezonansem lub według metody dra Jonasa.
Naprawdę doświadczonemu specjaliście wystarczy w zasadzie wywiad, by rozpoznać kandydozę.
                                      POZBYĆ SIĘ SUBLOKATORA?
Wyleczyć się z kandydozy nie jest łatwo. Tym bardziej, ze większość z nas oczekuje szybkich efektów. Przyjmowanie tradycyjnych leków przeciwgrzybiczych nie daje trwałych rezultatów.  W zasadzie nie ma mowy o sukcesie, jeśli nie zmieni się trybu życia. Podstawą jest dość restrykcyjna dieta: przede wszystkim bez cukru i białej mąki.
Jeśli chcesz zapobiec kandydozie, ogranicz do minimum spożycie cukru i soli, pieczywo na drożdżach zastąp razowym chlebem na zakwasie. Najlepiej stosuj dietę rozdzielną- czyli nie łącz białka zwęglowodamanami.
Warzywa powinny stanowić 40- 50 % diety, ale unikaj ziemniaków. Różne fasolki: mun, adzuki pomogą uporać się z drożdżami, podobnie jak kiełki algi i czosnek w dużych ilościach. Jedz też regularnie surową kiszona kapustę bez soli.

                                             PREPARATY OCZYSZCZAJĄCE

Grzyby pomagają usunąć: ALOE VERA, ZIOŁA SZWEDZKIE, ALVEO, WYCIĄG Z PESTEK WINOGRN, OLEJ Z WIESIOŁKA, SREBRO KOLOIDALNE,  EKSTRAKT Z PESTEK GREJFRUTA, KAPSUŁKI Z TZW. ŻYWYMI BAKTERIAMI.
W przypadku zaawansowanej kandydozy skuteczne są kuracje nasycenia tlenem. W tym celu wykorzystuje się wodę utlenioną oraz ozon.. Wodę utleniona najlepiej jednak przyjmować pod okiem specjalisty lub zaopatrzyć się w niezbędna literaturę na ten temat (IWAN NIEUMYWAKIN- "WODA UTLENIONA NA STRAŻY ZDROWIA", wyd. Hartigrama. Informacje znajdziesz też w książce Paula Pitchforda "Odżywianie dla zdrowia", wyd. Galaktyka lub A. JANUSA "Nie daj się zjeść grzybom Candida".
                              CZOSNEK LEK DLA KOBIET
To jedno z najlepszych lekarstw na drożdżycę  pochwy. A drożdżowce w tym rejonie ciała są bardzo trudne do usunięcia. Ząbek czosnku należy nanizać na bawełnianą nitkę, umieścić w pochwie i pozostawić na całą noc. Powtarzaj przez pieć nocy na tydzień przez miesiąc. Jeżeli działanie czosnku będzie zbyt mocne, zostaw jedna lub dwie  warstwy zewnętrznej łuski.
                               OSTROŻNIE Z ANTYBIOTYKAMI
Jeżeli musisz zażywać antybiotyki, pamiętaj, by w trakcie i po kuracji odbudować florę bakteryjną. Możesz w tym celu wykorzystać probiotyki czyli bakterie kwasu mlekowego dostępne w aptekach i w sklepach ze zdrową żywnością, kiszona kapustę, ciemnozielone warzywa bogate w chlorofil, koncentraty zielonych pędów jęczmienia, a także małe ilości zupy z dodatkiem miso (dostępne w sklepach ze zdrową żywnością).


KLAWIKOTERAPIA czyli GWOŹDZIE ZAMIAST PIGUŁKI
BRZMI GROŹNIE, A MIMO TO METODA TA MA WIELU ZWOLENNIKÓW, KTÓRZY TWIERDSZĄ, ŻE KLAWIKOTERAPIA POMAGA W NIEMAL TYSIĄCU DOLEGLIWOŚCI...      
                     
Twórcą i propagatorek klawikoterapii jest polski psycholog Ferdynand Barbasiewicz. Opracowana przez niego metoda jest rodzajem totalnej akupresury, to znaczy, że wykorzystuje nie tylko wszystkie znane w tej klasycznej chińskiej metodzie punkty ucisku, ale też całą powierzchnię skóry. Najkrócej rzecz ujmując KLAWIKOTERAPIA JEST NIEINWAZYJNĄ METODA DZIAŁAJĄCĄ NA UKŁAD NERWOWY.
GWÓŹDŹ DO ... ZDROWIA
W trakcie sesji terapeuta  posługuje się 14 klawikami czyli gwoździami wykonanymi z mocnej stali chirurgicznej - klawiki nie mogą się odkształcać. Trzyma je po siedem w każdej dłoni. Niektórzy zamiast klawików stosują drewniane patyczki. Skórę się uciska, ale nie przebija, jak to się dzieje w akupunkturze. A ten ucisk powoduje, że praca narządów wewnętrznych poprawia się. Tam, gdzie ciała jest więcej, terapeuta stosuje silniejsze bodźce, a gdzie tkanki mięśniowej jest mało, np. na głowie czy uchu, stymuluje delikatnie. Drażniąc odpowiednie miejsca na małżowinie usznej , ręce czy klatce piersiowej wywołuje reakcję, która powoduje odwrócenie stanu zapalnego w tym narządzie, . Integralna częścią klawikoterapii są specjalne ćwiczenia gimnastyczne, które pacjent wykonuje w domu wraz z masażem określonych części ciała.
Zwolennikiem tej metody jest m. In. nasz mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski. Kulomiot ma wykonywane zabiegi na dłoniach, w których trzyma bardzo ciężką kulę.
O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI?
Klawikoterapia została zaliczona do terapii odruchowych, tak samo jak akupunktura i refleksologia. Tego rodzaju zabiegi pozwalają utrzymać w organizmie homeostazę czyli wewnętrzną równowagę lub, jak kto woli, harmonię oraz przywrócić ją w przypadku choroby.
Terapie tego typu polegają najczęściej na stymulowaniu (n. uciskaniu) chorego i bolącego miejsca. Stad klawikoterapia, w której stosuje się gwoździe lub patyczki, sprawia, ze ten sposób leczenia jest dość skuteczny.
Po raz pierwszy została ona wzięta pod lupę w 1988 roku w Klinice Neurologicznej Instytutu Medycyny Klinicznej MSW.
Przeprowadzone badania potwierdziły, że może  być pomocna w leczeniu nerwic, migreny, najróżniejszych nerwobólów, nadciśnienia tętniczego, chorób kręgosłupa - skoliozy, dyskopatii, a także choroby wrzodowej. Z pomocą klawików  próbuje się ulżyć pacjentom nawet w tak ciężkich przypadkach jak przewlekłe zapalenie trzustki, stwardnienie rozsiane, niedowłady po udarze.

           KOLOROWE  PLASTRY wielkiej mocy
KINOSIOTAPING - TO METODA ZMNIEJSZAJĄCA BÓL MIĘSNI I STAWÓW,  LIKWIDUJĄCA STANY ZAPALNE..
Z łaciny kinezjologia - to nauka o ruchu. Można wiec powiedzieć, że jest to terapia ruchem - oklejone plastrami miejsca są cały czas pobudzane w trakcie pracy mięśni.
                                         NIEZWYKŁA TAŚMA
Lecznicze plastry pod względem grubości i przepuszczalności bardzo przypominają ludzką skórę. To  wszystko, a zwłaszcza wyjątkowa rozciągliwość sprawia, ze po naklejeniu właściwie ich nie czujemy. Do tego rozciągają się tylko na długość czyli tak, jak pracuje mięsień. Dzięki temu plaster "unosi" skórę tkanki znajdującej się pod nią. W ten sposób poprawia się krążenie i praca mięśni, zwiększa ruchomość stawów.
Plastry stosowane w kinesjotapingu nie są nasączone żadną substancją farmakologiczną. Działają wyłącznie przez ucisk, a ich skuteczność zależy od umiejętnego naklejenia wzdłuż mięśni, które potrzebują dodatkowego wsparcia. Dlatego, chociaż możesz je kupić w aptekach (40 zł za 5 m), powinien je przyklejać znający się na tym fizjoterapeuta, rehabilitant albo lekarz. Na szczęście metoda ta staje się coraz popularniejsza i w niektórych ośrodkach rehabilitacyjnych bywa refundowana przez NFZ. WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE PLASTRA UTRZYMUJA SIĘ OD 3 DO 5 DNI. Jeśli w tym czasie nie nastąpi poprawa, przykleja się następny.
                                              NA CO DZIAŁA PLASTER?
Najczęściej taping stosuje się na okolice mocno eksploatowanych stawów: kolanowego, skokowego, ramiennego, łokciowego, nadgarstkowego, a także kręgosłupa, zwłaszcza odcinka lędźwiowego i szyjnego.
PLASTRY POWODUJĄ ODCIĄŻENIE CHORYCH MIEJSC, A PRZEZ TO ZMNIEJSZAJĄ BÓL I ZWIĘKSZAJA RUCHOWOSĆ STAWÓW. Ułatwiają utrzymanie prawidłowej postawy przez to że rozluźniają nadmiernie napięte mięśnie. SĄ TAKŻE POMOCNE WTEDY, GDY DOCHODZI DO ZATRZYMANIA LIMFY czyli przy obrzękach nóg i stóp, ponieważ rozszerzają naczynia limfatyczne. PRZYSPIESZAJĄ WCHŁANIANIE KRWIAKÓW I BLIZN POOPERACYJNYCH, przy PORAŻENIU NERWÓW ZAPEWNIAJĄ SZYBKĄ ICH REGENERACJĘ i - co ważne -  pacjent prawie natychmiast odczuwa ulgę. Plastry można naklejać profilaktycznie, kiedy czujemy, że mięśnie są osłabione.
                                             PROSTO Z JAPONII
Terapia elastycznymi plastrami- to pomysł japońskiego chiropraktyka dr. Kenzo Kase. W swej praktyce zauważył, że różnorakie masaże rozluźniają mięśnie, ale ich działanie jest krótkotrwałe. Zaprojektował wiec specjalna elastyczna taśmę i przyklejał pacjentom na niesprawne mięśnie, WSPOMAGAJAC LECZENIE.  Plastry są   W KOLORZE NIEBIESKIM, RÓŻOWYM, CIELISTYM i CZARNYM. Wg dra Kenzo, aby uzyskać efekt rozluźniający należy nakleić plaster niebieski; by zwiększyć napięcie mięsni- różowy, natomiast cielisty i czarny jest kolorem obojętnym, po prostu podpierającym mięsień.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego