S - KRAINA EZOTERYKI

Przejdź do treści

Menu główne:

S

ROZWÓJ DUCHOWY > SamoUZDRAWIANIE

                             ŚWIECOWANIE USZU
JEŚLI CZUJESZ, ŻE KIEPSKO SŁYSZYSZ, ALBO NIEUSTANNIE DOPADA CIĘ PRZEZIĘBIENIE LUB BÓLE GŁOWY, PODDAJ SIĘ ŚWIECOWANIU USZU.

ŚWIECE mają kształt cienkich rurek. Wykonywane są z naturalnej bawełny, wosku pszczelego i wzbogacane naturalnymi substancjami leczniczymi: olejkami eterycznymi i sproszkowanymi ziołami. Przy chorobach zatok i uszu wskazane są olejki: eukaliptusowy sosnowy lub lawendowy, a przy bólach głowy: goździkowy, z melisy i z drzewa różanego.
KONCHY mają postać lejka Choć wykonuje się je z podobnych materiałówka większe i muszą mieć ściśle określony kształt. Działają trzykrotnie mocnej niż świece.
Tę metodę leczenia przypisuje się Indianom Hopi, ale nasza rodzima medycyna ludowa tez coś podobnego stosowała. A przecież ani szept uchy ani zielarki  nic nie wiedziały o Indianach.
                                          ZANIECZYSZCZENIA ZNIKAJĄ
Zabieg łatwo polubić, bo jest przyjemny. Najpierw masuje się i natłuszcza ucho, potem przykrywa się je lnianą ściereczką z wykrojonym środkiem i wkłada się  do uch świecę. Słychać syk żarzącego się wosku, a w uchu czuć przyjemne ciepło. Gdy świeca dopala się  nieco ponad oznaczony na niej punkt, gasi się ją i powtarza zabieg na drugim uchu.
Podczas spalania się świecy w uchu wytwarzane jest podciśnienie, a stężona para, wzbogacona ziołowymi substancjami, dociera do wnętrza kanału słuchowego
A tam leczy podrażnione strefy, wyciąga zanieczyszczenia.
Po rozwinięciu niedopałków można  określić stan zdrowia osoby.
Jasnożółty nalot świadczy o tym, że osoba nie ma większych problemów.
Brązowy - zabieg należy powtarzać.
Zielony oznacza, kłopoty zdrowotne i konieczność konsultacji lekarskiej.
                                            OCZYSZCZA SIĘ AURA
Niedosłuchy, szumy, dzwonienie w uszach to tylko niektóre ze wskazań do zabiegów. Inne dotyczą wszelkich problemów związanych z rejonem głowy, czyli schorzeń uszu, gardła i nosa, przewlekłych stanów zapalnych nosa, gardła, migdałków, stanów zapalnych zatok przynosowych. Warto na niego wysłać uciążliwych chrapaczy. Profilaktycznie zaleca się tez wszystkim, którzy używają stoperów. Zabiegi pomagają osobom, które mają bóle i zawroty głowy, migreny, błędnikowe zaburzenia równowagi, dolegliwości okresu przekwitania, nawracające anginy i powiększony trzeci migdałek, kłopoty z zasypianiem, są po kuracji antybiotykowej lub też nadpobudliwe, nerwowe, zestresowane. Taki zabieg wspaniale relaksuje. Pierwsze silne odczucie, na które zwraca uwagę większość- to lekka głowa. Zabieg oczyszcza aurę - ciepło stymuluje punkty energetyczne ucha, powoduje prawidłowy przepływ energii.
JAK CZĘSTO NA ZABIEG?
Leczniczo świecowanie stosuje się na początku co 2- 3 dni. Przy zadawnionych dolegliwościach należy je powtarzać przez kilka tygodni. Wyjątkowo można robić zabiegi codziennie (np. przy silnych bólach) przez siedem dni, profilaktycznie zaś -  2- 3 razy w roku. Liczba zabiegów powinna być dobrana indywidualnie do naszych dolegliwości.
Warto też pamiętać, ze po świecowaniu należy zatkać uszy wacikiem, chronić je przed wychłodzeniem i nie myć głowy przez  co najmniej 1- 3 dni.

             PRZECIWSKAZANIA DO KONCHOWANIA USZU
"   Pęknięcie, uszkodzenie, perforacja błony bębenkowej
"   Wydzielina z ucha (np. ropna)
"   uczulenie na produkty pszczele
"   tętniaki naczyń krwionośnych mózgu
"   różnego typu infekcje ucha,
"   wrzody uszne
"   wszczepione implanty słuchowe
"   urazy głowy,
"   choroby zakaźne
"   ciąża
                                     
UWAGA!

Na rynku zdarzają się podróbki świec ZROBIONE M.IN. Z PARAFINY, ROPY NAFTOWEJ ITP. KTÓRE NIE SĄ zbyt bezpieczne.  Gdy idziesz na zabieg, pytaj o to ewentualnie sprawdź atest PZH.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego