INNE - KRAINA EZOTERYKI

Przejdź do treści

Menu główne:

INNE

ROZWÓJ DUCHOWY > SamoUZDRAWIANIE

                10- 10- 10 - CUDOWNA PRZEMIANA
NIE MUSISZ SKAKAĆ NA GŁÓWKĘ DO GŁĘBOKIEJ WODY, GDY CHCESZ COŚ W ŻYCIU ZMIENIĆ. POZNAJ METODĘ  10- 10- 10 SUZY WELCH I Z DŁUGOPISEM W DŁONI ZMIEŃ SWOJE ŻYCIE.

Nieustannie zastanawiamy się czy nasze życie ma sens i czy zmierza w dobrym kierunku. Gdy do tego mamy problem z decyzyjnością, to zaczynają się schody. Naprzeciw wychodzi technika amerykańskiej dziennikarki Suzy Welch "10 dni, 10 miesięcy i 10 lat", która UCZY PODEJMOWANIA DECYZJI ROZWAŻNIE, W SKUPIENIU I W ZGODZIE Z SUMIENIEM.
Pomaga nazywać obawy i lęki, wyłuskiwać potrzeby i przewidywać priorytety na te okresy.
Pierwsza dziesiątka oznacza TU i TERAZ, druga odnosi się do niedalekiej przyszłości, gdy minęła już pierwsza reakcja na podjęte zmiany, a ich konsekwencje można przewidzieć., ostatnia dziesiątka określa przyszłość tak odległą, że trudno ustalić szczegóły.
                                              SKĄD SIĘ WZIĘŁA?
Z życia, a dokładniej z doświadczenia Susy. W 1996 roku musiała pojechać na Hawaje, aby wygłosić odczyt dla biznesmenów. Susy, która jest matką czwórki dzieci, miała trudny orzech doz gryzienia, jak zapewnić opiekę swoim pociechom. Zdecydowała, że najstarsze latorośle i opiekunka jadą z nią. Myślała, że nie będą jej przeszkadzać. Na miejscu maluch dały mamie popalić - nie przespały ani jednej nocy- syn dostał udaru słonecznego, córka nie chciała zostać z nianią.
-Incydent sprawił, że zrozumiałam, że nie mam kontroli nad swoim życiem i podejmuję chaotyczne decyzje - wspomina Susy Welch - Gdybym nie zabrała dzieci, byłoby im smutno przez chwilę, za kilka miesięcy nie pamiętałyby o tym. Odkryłam wtedy prostą metodę na problemy, nazwałam ja 10- 10- 10 czyli po 10 minutach, 10 miesiącach i 10 latach.  Metoda chłodnej kalkulacji konsekwencji decyzji była udoskonalana na żywym organizmie autorki. Dzięki "10" odważyła się uwolnić od nieszczęśliwego małżeństwa, zmienić stresującą pracę i  powtórnie wyjść za mąż. Aktualnie jest szczęśliwa.
                       KIEDY STOSOWAĆ TECHNIKĘ SUZY WELCH?
Gdy czujesz, że czas na zmiany, jeśli nie wiesz co robić, potrzebujesz zastrzyku nowej siły i energii. Według Suzy Welch w kluczowych dla życia sprawach nie powinno się kierować intuicją czy atakiem szaleństwa, lecz rozwagą. Trzeba roztropnie przemyśleć każdą opcję, a potem ja zanotować. Tak autorka radzi przygotować LISTĘ Z PRZEMYŚLENIAMI. Zapiski można robić nawet kilka tygodni i lat. Bez nerwów.
                                                     JAK ZACZĄĆ?
Od WŁAŚCIWE SFORMUŁOWANEGO PYTANIA, musi być konkretne i dotyczyć teraźniejszych problemów.
Na przykład: czy powinnam się rozwieść? Czy wziąć wieloletni kredyt? Czy dobra będzie przeprowadzka do innego miasta czy kraju? Do jakiej szkoły zapisać dziecko?
Kolejnym etapem jest ZGROMADZENIE WŁAŚCIWYCH DANYCH. , bo one pomogą uzyskać odpowiedź. Najlepiej wziąć kartkę i długopis i zapisać wnioski, które ułożyły się w głowie podczas rozmowy z bliską osobą.. Napisz jakie będą konsekwencje każdego rozwiązania za 10 dni, 10 miesięcy, 10 lat.
Ostatni krok to ANALIZA. Przyjrzyj się zebranym faktom wszystkiemu, co napisałaś, po głębokim namyśle i absolutnie szczerze, w zgodzie ze swoim sumieniem i przekonaniami, a także celami, do których dążysz. Teraz podejmij decyzję.
Nie bój się zmian, mogą odmienić twoje otoczenie , a co najważniejsze- ciebie.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego